STREFA KANDYDATA

Przygotowanie jest najważniejszym kluczem do sukcesu.

Henry Ford

 

 

 

UWOLNIJ UMYSŁ!

Wydział Filia Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim jest częścią jednej z bardziej renomowanych Uczelni w Polsce i w Europie. Oferujemy studia na kierunkach: turystyka i rekreacja, leśnictwo, administracja, zarządzanie (w celu zapoznania się ze szczegółami przejdź do zakładki z opisami kierunków).

I co jeszcze? Mamy świetną lokalizację. Mamy rodzinną atmosferę. Mamy przestrzeń. Mamy pomysły. Mamy specjalistów. Mamy interdyscyplinarność. Mamy ambicję. Mamy młodych leśników i młodych turystów, którzy po ukończeniu studiów będą odkrywać świat i nowe możliwości (tak, jak Ty!). Mamy Koła Naukowe. Mamy atrakcyjne praktyki. Mamy Program Erasmus+. Mamy wiedzę i doświadczenie. Sprawdź sam(a)!

Uniwersytet Łódzki jest bardzo postępową  uczelnią, dającą wiele możliwości rozwoju. Kadra ciągnie nas do góry. Pomaga nam w przygotowaniach do konferencji, w prowadzeniu zajęć dodatkowych. Od zawsze ciągnęło mnie do przyrody! Leśnictwo, które tu studiuję, to nie tylko produkcja surowca drzewnego, ale także wiele innych równie ważnych i ciekawych dziedzin. Od zoologii po botanikę czy maszynoznawstwo!

Tomaszów jest ciekawie i korzystnie zlokalizowanym miastem. Sam w sobie jest po prostu miły i przyjemny, a do tego w bardzo bliskiej okolicy mamy piękne, bardzo rozległe tereny zielone, które dają wiele możliwości – tak kierunkowych (dla Turystyki i Rekreacji oraz Leśnictwa), jak i prywatnych (spokój, odpoczynek, przestrzeń, regeneracja poprzez naturę). A sama Filia daje ogromną możliwość rozwoju. Można powiedzieć, że z jednej strony nasz budynek jest przepełniony wiedzą, a z drugiej w tej części regionu łódzkiego pomoce naukowe wyrastają nam z ziemi, dosłownie i w przenośni!

Wydział Filia w Tomaszowie to jednostka, w której zajęcia prowadzi się w kameralnym gronie i przyjaznej atmosferze. Wykładowcy znają nas i pamiętają, i dzięki temu mogą lepiej skupić się na naszych postępach w nauce. Mają do nas indywidualne podejście.

Teoria i praktyka idą tu z sobą w parze! Wykłady, lektury, dyskusje, następnie ćwiczenia terenowe, ale także dostęp do sprzętów i maszyn specjalistycznych. Często chodzimy do lasu, jeździmy na wycieczki. Fascynujące jest też nasze wydziałowe wymieszanie się kilku światów i dyscyplin, z czego jako studenci staramy się czerpać!

Myślę, że zainteresowanie danym oferowanym kierunkiem to tylko jeden element, bo warto też wziąć pod uwagę te z pozoru mniej oczywiste rzeczy – unikalność, rejon, rodzaj relacji pomiędzy studentami u nas, podejście wykładowców. To po prostu inna przestrzeń, niż w wielkim mieście. Trochę przyjaźniejsza. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

STUDIA NA RENOMOWANEJ UCZELNI W SAMYM SERCU POLSKI, ALE Z DALA OD ZGIEŁKU, DROŻYZNY I PROBLEMÓW WIELKIEGO MIASTA?

Żaden problem – ekspertem w zakresie Turystyki i Rekreacji, Leśnictwa, Administracji bądź Zarządzania możesz zostać również w uroczym Tomaszowie Mazowieckim, korzystając przy tym z walorów, udogodnień, spokoju i przestrzeni, o jakie trudno w centrum dużego miasta. Daj się skusić – studiuj na Wydziale Filia Uniwersytetu Łódzkiego!

Poznaj nasze kierunki

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym profilem, kierunkami i ofertą programową Wydziału Filia Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim.

 

 

SPRAWDŹ NASZE KIERUNKI!

Trzeba podważać wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da.

prof. Tadeusz Kotarbiński, Pierwszy Rektor UŁ