STREFA ABSOLWENTA

uśmiechnięta dziewczyna

Drodzy Absolwenci!

Po latach "dorosłego" życia na myśl o studenckich czasach często pojawia się w naszych głowach tęsknota. A gdyby tak znowu wrócić na uniwersytet, zachowując jednocześnie bagaż doświadczeń? Dołącz ponownie do UniLodz!

Spędziliśmy ze soba wspólnie kilka lat i mamy nadzieję, że dobrze je wspominasz. Nie chcemy tracić z Tobą kontaktu, bo w dalszym ciagu mamy Ci wiele do zaoferowania: Aplikacja Absolwenta UniLodz wraz z Kartą Absolwenta, która uprawnia do zniżek w wielu punktach miasta, program Mentoring VIP, dzięki któremu studenci mogą czerpać z Twojego doswiadczenia, studia podyplomowe, szkolenia. 

Choć opuściłeś juz mury UniLodz, chcemy, żebyś dalej był częścią naszej społeczności!

 

 

 

Jesteś ekspertem w swojej dziedzinie i drzemie w Tobie niespełniony nauczyciel akademicki? Chciałbyś podzielić się aktualną wiedzą z naszymi studentami? Uniwersytet Łódzki chce dostarczać studentom najświeższą wiedze także poprzez współpracę z doświadczonymi praktykami biznesu. Chciałbyś dołączyć do zespołu ekspertów i wesprzeć proces kształcenia na konkretnym kierunku lub wydziale? Dowiedz się więcej tutaj.

Uniwersytet Łódzki to:

 • 26 tysięcy studentów,
 • 104 kierunki studiów licencjackich i magisterskich
 • 58 kierunków studiów podyplomowych.
 • Każdego roku mury naszej uczelni opuszcza ok. 5 tysięcy absolwentów.

Jeśli myślisz o poszerzaniu zespołu w swojej firmie lub instytucji, jesteśmy pewni, że znajdziesz u nas odpowiednich kandydatów.

Zakładając konto w Portalu Rozwoju Kariery UŁ uzyskasz dostęp do bazy studentów i będziesz miał możliwość publikacji oferty praktyk, stażu lub pracy.  Dowiedz się więcej o Targach Pracy UŁ oraz WorkShow ­- Branżowych Targach Pracy. Zgłoś swoją firmę do naszych wydarzeń już dziś! 

Dowiedz się więcej tutaj.

Uniwersytet Łódzki tworzy zespół ambitnych ludzi, którzy wiedzą, że istotą nauki jest odkrywanie tego, czego do tej pory nie odkrył nikt, wyznaczanie nowych horyzontów, proponowanie świeżych interpretacji.

Uniwersytet Łódzki to 2300 naukowców z 12 wydziałów UŁ pracujących w niezliczonych obszarach badawczo-naukowych.

Przedstaw nam wyzwanie z jakim mierzy się Twoja organizacja, a my zrobimy wszystko by pomóc w rozwiązaniu problemu. 

Dowiedz się więcej tutaj.

Karta Absolwenta to bogata oferta zniżek i rabatów dedykowana naszym absolwentom od ponad 50 naszych partnerów. Wśród nich są również zniżki Uniwersytetu Łódzkiego m.in. na wybrane studia podyplomowe, basen uniwersytecki, wynajęcie sal konferencyjnych, korzystanie z zasobów BUŁ, rabaty na kursy językowe i książki naszego Wydawnictwa UŁ. 

Udział w projekcie Karty Absolwenta jest bezpłatny. Poznaj szczegóły dotyczące Karty Absolwenta i skontaktuj się z nami: wspolpraca@uni.lodz.pl.

Dowiedz się więcej tutaj.

UŁ to dziesiątki inicjatyw m.in. Projekt mentorski, Studenckie granty badawcze, Konkursy grantowe, Sience Hub, Targi Pracy, Ideathon.

Dołącz do naszej misji rozwijania wiedzy - przekaż darowiznę Uniwersytetowi Łódzkiemu. Skontaktuj się z nami: wspolpraca@uni.lodz.pl.

Dowiedz się więcej tutaj.

KARTA ABSOLWENTA UŁ

Bezpłatna, a dająca wiele możliwości
Jesteś naszym absolwentem? Świetnie. To znaczy, że możesz stać się posiadaczem Karty Absolwenta UŁ i skorzystać ze zniżek naszych Partnerów. Kartę możesz zamówić bezpłatnie, jeżeli posiadasz dyplom ukończenia dowolnego kierunku studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich, podyplomowych lub MBA Uniwersytetu Łódzkiego. O wydanie Karty mogą ubiegać się również Absolwenci UŁ, którzy zdecydowali się kontynuować naukę na studiach II czy III stopnia.

Więcej szczegółów znajdziesz klikając odnośnik poniżej.

PROJEKT MENTORSKI

Nasi wybitni Absolwenci VIP pomagają zdolnym studentom
Twój rozwój nie musi ograniczać się jedynie do zajęć i uczestnictwa w kołach naukowych. Jeżeli wiesz, w którym kierunku chcesz podążać po studiach, albo wręcz przeciwnie - nie wiesz jeszcze, jak przekuć pasje w satysfakcjonującą drogę zawodową - zapoznaj z tym, co oferuje Ci Projekt mentorski Uniwersytetu Łódzkiego, w którym nasi znakomici absolwenci, reprezentanci biznesu, świata kultury i mediów, doradzają studentom uczelni i pomagają im zaplanować ścieżkę kariery. 
 

1

PROGRAM ABSOLWENT VIP

  Uniwersytet Łódzki to ponad 70 lat tradycji opartej na dialogu, swobodzie dyskusji akademickiej oraz przekazywaniu wiedzy. Jedność nauki, dydaktyki, wychowania oraz rozwoju sprawia, że Uczelnia od lat kształci ludzi o szerokich horyzontach intelektualnych, odpowiedzialnych, otwartych i tolerancyjnych.

  Idąc w ślady najlepszych uczelni na świecie i mając na celu umacnianie więzi z Absolwentami, Uniwersytet Łódzki od 2013 r. realizuje program Absolwent VIP, skierowany do najwybitniejszych wychowanków Uczelni – grona ekspertów, ludzi sukcesu, osobistości ze świata nauki, sztuki, polityki, biznesu. Program oferuje różnorodne formy aktywności oraz wartościowe inicjatywy dla rozwoju polskiej edukacji.

  Absolwent VIP to autorska i innowacyjna inicjatywa Uniwersytetu Łódzkiego, w ramach której realizowane są m.in.:

  • WYKŁADY EKSPERCKIE i cykliczne spotkania Absolwentów VIP
  • PROJEKT MENTORSKI dla najzdolniejszych studentów UŁ
  • WYDARZENIA SPECJALNE, np. Światowy Zjazd Absolwentów w ramach obchodów 70-lecia UŁ

  Podczas regularnie organizowanych spotkań kolejni wybitni Absolwenci przyjmują z rąk JM Rektora prestiżowy tytuł „Absolwent VIP Uniwersytetu Łódzkiego”, a także symboliczną statuetkę – ceramiczne jabłko jako owoc ciężkiej pracy Absolwentów oraz zapowiedź ich dalszej, owocnej współpracy z Alma Mater.

  Wyjątkowa kariera i szczególne osiągnięcia wymagają niebanalnego uhonorowania. Projektując statuetkę Absolwent VIP, sięgnęliśmy do doświadczenia i talentu artysty-rękodzielnika, by każde z wręczanych jabłek było unikatowe. Jabłko to zarówno symboliczny owoc ciężkiej pracy włożonej w zdobywanie wiedzy i poszerzanie własnych horyzontów, jak i dojrzały owoc z gałęzi wielkiego drzewa wiedzy, jakim jest Uniwersytet.

  123

  STUDIA PODYPLOMOWE

  Roczne lub dwuletnie studia rozszerzające Twoje kompetencje
  Akademia trenera biznesu, Joga i zarządzanie emocjami, Audyt wewnętrzny, Podatki w biznesie, Prawo karne skarbowe, Analiza Danych, Edytorstwo tekstów literackich, Neurologopedia, Zwinne Zarządzanie w Świecie VUCA i wiele, wiele innych kierunków czekają na Ciebie. Studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim to oferta od A do Z dla tych, którzy chcą się dalej kształcić i zdobywać kolejne dyplomy. Rozwijaj swoje kompetencje i skorzystaj z naszej oferty - z Kartą Absolwenta UŁ zniżka na wybrane kierunki. 

  podyplomowe

  SZKOLENIA I WARSZTATY

  Szeroki wachlarz dostępnych rozwiązań dla rozwoju Twojej kariery
  Zakładanie własnej firmy, sekrety udanej rozmowy kwalifikacyjnej, trening redukcji stresu w oparciu o Mindfulness, obrona przed manipulacją i wywieraniem wpływu, czy wyspecjalizowane zagadnienia z dziedziny zarządzania. Szkolenia dla absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego pomagają pogłębić wiedzę i jeszcze pewniej osadzić się na rynku pracy.

  szkolenia

  STUDIA MBA

   Polsko-Amerykański Program Studiów MBA wśród najlepszych programów w Polsce. 
   Programu studiów MBA realizowany na Wydziale Zarządzania UŁ to 4 intensywne semestry rozwoju kompetencji menedżerskich. Studia dedykowane są profesjonalistom, którzy mają minimum 3-letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierowniczym lub równorzędnym. Językami wykładowymi są język polski i angielski. Polsko-Amerykański Program Studiów MBA znajduje się w czołówce najlepszych programów studiów MBA wg Rankingu Perspektywy. 

   studia MBA

   Newsletter Klubu Absolwenta #UniLodz:

   klub absolwenta

   Drodzy Absolwenci!

   Po latach "dorosłego" życia na myśl o studenckich czasach często pojawia się w naszych głowach tęsknota. A gdyby tak znowu wrócić na uniwersytet, zachowując jednocześnie bagaż doświadczeń? Dołącz ponownie do UniLodz!

    

   Spędziliśmy ze sobą wspólnie kilka lat i mamy nadzieję, że dobrze je wspominasz. Nie chcemy tracić z Tobą kontaktu, bo w dalszym ciągu mamy Ci wiele do zaoferowania: Aplikacja Absolwent UniLodz wraz z Kartą Absolwenta, która uprawnia do zniżek w wielu punktach miasta, Projekt mentorski w ramach Programu Absolwent VIP, dzięki któremu studenci mogą czerpać z Twojego doświadczenia, studia podyplomowe, szkolenia. 

    

   Choć opuściłeś już mury UniLodz, chcemy, żebyś dalej był częścią naszej społeczności!