Zajęcia terenowe w Suszku

Miejsce wydarzenia: Suszek ., 89-642 Rytel
Czas: 19 maja 2022 (czwartek) - 21 maja 2022 (sobota) All day

W dniach od 19 do 21 maja 2022 studenci IV semestru studiów stacjonarnych i niestacjonarnych oraz II sem stacjonarnych wzięli udział w zajęciach w Stacji terenowej Uniwersytetu Łódzkiego

w Suszku na terenach poklęskowych, gdzie w 2017r. w Borach Tucholskich doszło do tragicznej w skutkach nawałnicy, w której zniszczeniu uległy tysiące hektarów lasów, a odnowa ich wciąż trwa. Wyjazd odbył się w ramach zajęć terenowych z dwóch przedmiotów: entomologii leśnej i entomologii ogólnej, a opiekunem wyjazdu był dr inż. Sebastian Tylkowski.

Studenci na własne oczy zobaczyli skalę zniszczeń, dowiedzieli się jak zmiana środowiska wpływa na różnorodność biologiczną poszczególnych gatunków i jakie są aktualne problemy związane z gospodarką leśną na terenach dotkniętych przez huragan.

Na zajęciach studenci poznali metody odławiania chrząszczy i motyli do siatek entomologicznych, a także sporządzania zbiorów i preparowania owadów. Chrząszcze odławiano z roślinności zielnej i krzewów metodą czerpakowania, a zebrane materiały zostały umieszczone w gablotkach entomologicznych.

Miejsce wydarzenia: Suszek ., 89-642 Rytel

Data i godziny wydarzenia: 19 maja 2022 (czwartek) - 21 maja 2022 (sobota) All day