Konferencja Naukowa W Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

W dniu 24 listopada 2022r. o godzinie 10:00 w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu odbyła się konferencja naukowa na temat ptaków drapieżnych pt.: „Ochrona strefowa zagrożonych gatunków ptaków na terenach leśnych” w którym wzięli udział członkowie Studenckiego Koła Naukowego Leśników.

Studenci Leśnictwa stawiając swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie  mieli okazję przybliżyć się do terminu „ochrony strefowej” na powierzchniach leśnych. Na konferencji prelegenci zaprezentowali informacje o pozytywnym oddziaływaniu tej formy ochrony na obserwowane gatunki,  zmiany populacji poszczególnych ptaków drapieżnych, zasięgi ich występowania i przemieszczania się przy zastosowaniu telemetrii, szlaki migracyjne, terminy lęgów oraz zagrożenia związane z przemieszczaniem się.

Wśród wszystkich prelegentów pojawiła się Milena Posiła członkini Studenckiego Koła Leśników, która wygłosiła krótką prezentacje na temat zagrożeń dla ptaków drapieżnych.

Data i godziny wydarzenia: 24 listopada 2022 (czwartek) All day