Aktualności

Uniwersyteckie Targi Pracy

„Szukasz pracy? Uniwersytet Łódzki zaprasza na tegoroczną edycję jednego z ważniejszych wydarzeń
w regionie. Subskrybuj wydarzenie i przyjdź!

https://www.facebook.com/events/175219002827444/

banner-1200x628-fb

TARGI PRACY NA UNIWERSYTECIE ŁÓDZKIM
Największe tej jesieni spotkanie pracodawców i studentów w Łodzi

 Uniwersyteckie Targi Pracy to cykliczny projekt realizowany przez Biuro Karier Uniwersytetu Łódzkiego. Głównym celem wydarzenia jest zrzeszanie pracodawców oraz studentów i absolwentów wszystkich wydziałów i możliwianie im wymiany informacji oraz nawiązania współpracy. Przedsięwzięcie realizowane jest od przeszło 10 lat i każdego roku przyciąga blisko 6 000 studentówraz ponad 50 przedstawicieli różnych branż gospodarki.

Dla studentów Uniwersyteckie Targi Pracy są szansą na poznanie firm, w których chcieliby
w przyszłości pracować, zaprezentowania swoich kwalifikacji oraz spotkania się twarzą w twarz
z jej przedstawicielami. Dla pracodawców UTP jest okazją do pozyskania nowych pracowników oraz budowania rozpoznawalności swojej marki w środowisku akademickim. – Firma, która decyduje się
na uczestnictwo w wydarzeniu zostaje wypromowana w otoczeniu skupiającym studentówóżnych kierunków, którzy aktywnie śledzą prestiżowe wydarzenia na Uniwersytecie Łódzkim. Ponadto możliwość bezpośredniego poznania potencjalnych pracowników pozwala firmom lepiej dostosować swoją ofertę do ich potrzeb. W przyszłości wielu z nich będzie pracowało na rozwój tych przedsiębiorstw, które zdecydowały się na uczestnictwo w targach –
wyjaśnia Dariusz Koperczak, Dyrektor Centrum Karier i Współpracy z Pracodawcami UŁ.

Poza zgromadzeniem rekordowej liczby wystawców oraz atrakcyjnymi konkursami
z tabletami do wygrania, w tym roku organizatorzy przygotowali aplikację mobilną UTPuni, która
z pewnością ułatwi studentom i absolwentom poruszanie się po wydziale i znalezienie stoisk wymarzonych pracodawców. Znajdą się w niej także wskazówki przydatne podczas rozmów rekrutacyjnych oraz profile działalności poszczególnych firm. Ponadto, w specjalnej „Strefie doradztwa” profesjonalni doradcy zawodowi będą oferować pomoc w zakresie sporządzenia dokumentów aplikacyjnych oraz przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej. Do dyspozycji studentów będzie także fotograf – wszyscy zainteresowani będą mogli bezpłatnie wykonać nowe zdjęcie do CV.

Wydarzenie odbędzie się 27 października br. (czwartek) w godzinach 9:00 – 15:30, jak co roku – na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Partnerami Głównymi tegorocznej edycji zostali: Infosys Poland, mBank S.A., BNP Paribas Securities Services oraz Pracuj.pl. Pełna lista wystawców znajduje się pod adresem: biurokarier.uni.lodz.pl.


Kontakt:

Dariusz Koperczak
Tel.: 693 636 491
E-mail: koperczak@uni.lodz.pl

W kategorii: Administracja (niestacjonarne I stopnia), Administracja (niestacjonarne II stopnia), Ogólne, Turystyka i rekreacja (stacjonarne I stopnia), Zarządzanie (niestacjonarne I stopnia), Zarządzanie (stacjonarne I stopnia)

Zostaw komentarz (0) ↓