Studencki za ZETA – oferta ŁKA

Łódzka Kolej Aglomeracyjna sp. z o.o. zapewnia efektywną organizację pasażerskiego ruchu kolejowego w regionie łódzkim. Poza aglomeracją łódzką pociągi ŁKA kursują między Łodzią a Sieradzem, Kutnem, Tomaszowem Mazowieckim, Piotrkowem Trybunalskim, Radomskiem, Drzewicą, Ostrowem Wielkopolskim Skierniewicami oraz Łowiczem.
W weekendy jeżdżą również na trasie Łódź-Warszawa.

ŁKA dysponuje wyłącznie nowym taborem, który jest wyposażony we wszystko,
co powinien posiadać nowoczesny skład, m.in. klimatyzację, gniazdka elektryczne i USB, monitory, nowoczesny system informacji pasażerskiej, biletomaty, bezpłatne wifi oraz miejsca na rowery, wózki inwalidzkie i dziecięce. Bezpieczeństwo i komfort podróży zapewniają znajdujące się w pociągu defibrylatory, pętle indukcyjne, numerowane miejsca, stoliki podokienne w układzie foteli vis a vis oraz strefa dziecięca ze stołem z nadrukiem gry planszowej i kostką do gry.

ŁKA stale podnosi atrakcyjność i efektywność kolejowych przewozów pasażerskich, m.in. poprzez zwiększanie częstotliwości kursowania pociągów, rozwój siatki połączeń, integrację transportu autobusowo – kolejowego, inwestycje taborowe oraz utrzymanie
i podnoszenie wysokich standardów podróży, co bezpośrednio przekłada się na wzrost liczby przewożonych pasażerów. Spółka prowadzi wielokanałowy system dystrybucji biletów, który daje klientom elastyczność i swobodę wyboru najwygodniejszej formy zakupu. Dzięki temu łódzka kolej postrzegana jest jako przewoźnik nowoczesny i przyjazny pasażerom.

Szczegółowe informacje na temat oferty, rozkładu jazdy pociągów, sposobu zakupu biletów, itp. znajdują się na stronie internetowej lka.lodzkie.pl

W kategorii: Ogólne