Aktualności

dr Rafał Rouba

dyżur: godz. 13:00 -14:00 22 X, 29 X, 15 XI, 19 XI, 22 XI, 3 XII, 9 XII, 13 XII, 14 I
telefon: 44 724 97 20
pokój: KBR – pok. 11
e-mail: rafal.rouba@uni.lodz.pl
url:

 


Dr Rafał Rouba w jest absolwentem pierwszego rocznika kierunku „Geografia Turyzmu i Hotelarstwa” powstałego na Uniwersytecie Łódzkim. W roku 2005 obronił pracę doktorską w dziedzinie Nauk o Ziemi, w dyscyplinie: geografia w zakresie geografii turyzmu. Tematem badawczym pracy była funkcja hotelarska zabytkowych rezydencji i jej wpływ na otoczenie. Praca powstała pod kierunkiem prof. dr hab. Stanisława Liszewskiego.
Dr Rafał Rouba jest pracownikiem Instytutu Turystyki i Rozwoju Gospodarczego Uniwersytetu Łódzkiego, pracuje na kierunku Turystyka Biznesowa.
Obszar zainteresowań badawczych dr. Rafała Rouba jest szeroki i obejmuje turystykę biznesową, spa&welness, rewitalizację obiektów zabytkowych, turystykę kulturową, turystykę osób starszych, marketing turystyczny.
Oprócz zajęć na Uniwersytecie prowadził liczne sesje szkoleniowe z zakresu turystyki i hotelarstwa w Polsce w ramach unijnych programów szkoleniowych, na Cyprze, na Białorusi. Wykładał również na kursach organizowanych przez ONZ w ramach programu United Nations Development Program, pracował jako ekspert w programie Turystyka Wspólna Sprawa. Brał udział w układaniu programu pierwszych w kraju studiów na kierunku turystyka biznesowa oraz stworzył pierwszy polski program certyfikacji obiektów SPA.
Był autorem i recenzentem zadań z zakresu turystyki i hotelarstwa na egzaminach zawodowych, jak również jest organizatorem i egzaminatorem szkoleń pilotów wycieczek z ramienia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w okresie przed uwolnieniem zawodu pilota wycieczek.
Dr Rafal Rouba jest praktykiem branży turystycznej. W ramach tej części życiorysu zawodowego wielokrotnie planował oraz koordynował działania z zakresu turystyki biznesowej w ponad stu krajach świata, na pięciu kontynentach, od Aruby po Zimbabwe.

W kategorii:

Zostaw komentarz (0) ↓