Obowiązkowe szkolenia dla studentów I roku (2018/2019)

INFORMACJE NT. OBOWIĄZKOWEGO SZKOLENIA z BHP w roku akad. 2018/2019 w UNIWERSYTECIE ŁÓDZKIM dla studentów rozpoczynających studia w semestrze zimowym od 1 października 2018r.

Uprzejmie informujemy, że na Uczelnianej Platformie Zdalnego Kształcenia e-Campus zostały umieszczone kursy internetowe dla przedmiotu „Szkolenie z BHP w Uniwersytecie Łódzkim”(Course of OSH in University of Lodz) tj:

Szkolenie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy jest obowiązkowe dla wszystkich studentów rozpoczynających naukę na I roku studiów: pierwszego stopnia, drugiego stopnia i jednolitych studiach magisterskich na Uniwersytecie Łódzkim.

Nie ma możliwości „przepisania” zaliczenia. W sytuacji, gdy student został ponownie przyjęty na I rok studiów (i zaliczył już Szkolenie BHP w UŁ) – zobowiązany jest kolejny raz przystąpić do „Szkolenia z BHP w Uniwersytecie Łódzkim”, dotyczy to także osób reaktywowanych w prawach studenta, przyjętych w ramach programu Socrates-Erasmus itp.

Szczegółowe zasady i tryb realizowania szkolenia określa – Zarządzenie nr 155 Rektora UŁ z dnia 28.09.2012 r. w sprawie: zasad i trybu szkolenia studentów i doktorantów Uniwersytetu Łódzkiego w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej.

Informacje dotyczące obowiązkowego szkolenia z BHP w roku akademickim 2018/2019  dla studentów rozpoczynających studia w semestrze zimowym od 1 października 2018 r. – Filia Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim.

Nazwa użytkownika i hasło są takie same jak do systemu USOSweb.

INFORMACJE DOTYCZĄCE OBOWIĄZKOWEGO SZKOLENIA z przedmiotu PRAWO AUTORSKIE w roku akademickim 2018/2019 w UNIWERSYTECIE ŁÓDZKIM dla studentów rozpoczynających studia w semestrze zimowym od 1 października 2018 r.

Uprzejmie informujemy, że na uczelnianej platformie e-learningowej został umieszczony e-kurs dla przedmiotu „Prawo autorskie”:

• wersja szkolenia w j. polskim kurs „Prawo autorskie 2018”

• wersja szkolenia w j. angielskim kurs „Training course in copyright 2018”

Ukończenie e-kursu jest obowiązkowe dla wszystkich studentów rozpoczynających naukę na I roku studiów w pierwszym semestrze nauki.

E-kurs „Prawo autorskie” jest przeznaczony do samokształcenia. Po zapoznaniu się z materiałami szkoleniowymi studenci powinni rozwiązać test, który jest podstawą zaliczenia przedmiotu.

Zapoznanie się z materiałami szkoleniowymi i rozwiązanie testu

Aby zaliczyć e-kurs „Prawo autorskie” w Uniwersytecie Łódzkim należy:

• otworzyć stronę WWW https://moodle.uni.lodz.pl
  • zalogować się na platformie eCampus UŁ
  • wejść do e-kursu Prawo autorskie 2018 i zarejestrować się, używając klucza dostępu
  • zapoznać się z umieszczonymi w e-kursie materiałami
  • rozwiązać test zaliczeniowy złożony z 15 pytań jednokrotnego wyboru
  • Po zaliczeniu testu wynik zostanie zaimportowany do systemu USOS

Informacje dotyczące obowiązkowego szkolenia z przedmiotu PRAWO AUTORSKIE w roku akademickim 2018/2019  dla studentów rozpoczynających studia w semestrze zimowym od 1 października 2018 r. – Filia Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim.

Nazwa użytkownika i hasło są takie same jak do systemu USOSweb.

W kategorii: Administracja (niestacjonarne I stopnia), Administracja (niestacjonarne II stopnia), Administracja podyplomowa (niestacjonarne), Leśnictwo (niestacjonarne I stopnia), Leśnictwo (stacjonarne I stopnia), Ogólne, Turystyka i rekreacja (stacjonarne I stopnia), Turystyka i rekreacja podyplomowe (niestacjonarne), Zarządzanie (niestacjonarne I stopnia), Zarządzanie (stacjonarne I stopnia)