Historia powstania

Jak to się zaczęło…

Rektor Uniwersytetu Łódzkiego i władze Tomaszowa Mazowieckiego, wychodząc naprzeciw potrzebom młodzieży z okolic Tomaszowa Mazowieckiego i Opoczna w zakresie kształcenia na poziomie wyższym, uznały za celowe powołanie w Tomaszowie Mazowieckim Filii Uniwersytetu (List intencyjny z dnia 5 czerwca 1998 roku).

W dniu 8 lipca 1998 roku podpisana została umowa pomiędzy Uniwersytetem Łódzkim, a władzami samorządowymi Tomaszowa Mazowieckiego do rozpoczęcia działalności Filii UŁ w Tomaszowie Mazowieckim.

historia-budynekfilii

Filia Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim podjęła w 2007 r współpracę z Centralnym Ośrodkiem Sportu w Spale. Studenci wszystkich kierunków odbywają zajęcia z wychowania fizycznego na terenie ośrodka. Studenci Filii mogą korzystać z większości obiektów ośrodka m.in. z hal sportowych, basenu, siłowni, obiektów lekkoatletycznych, kortów tenisowych itp.

Położenie geograficzne

Filia położona jest w centrum Polski. W mieście liczącym ~65 375 mieszkańców. W pobliżu rezerwatu przyrody Niebieskie Źródła, jak również niedaleko kąpieliska Zalew Sulejowski. W odległości ok. 15 km od budynku Filii, w COS w Spale, mieści się basen, na którym prowadzone są zajęcia wychowania fizycznego, dla studentów kierunków studiów stacjonarnych.

Współrzędne geograficzne

Przybliżone współrzędne geograficzne, budynku Filii, dla odbiorników GPS: 51.5371°N, 20.0211°E. Sprawdź również położenie na mapie Polski Targeo.

English version.

Rector of the University of Lodz and the authorities of Tomaszów Mazowiecki, in response to the needs of young people from the region, established a Branch of the University of Lodz in Tomaszów Mazowiecki. On 8 July 1998 agreement was signed between the University of Lodz, and local authorities of Tomaszów Mazowiecki and the Branch of the University of Lodz started activity. Currently our University in Tomaszów Mazowiecki has the following fields of higher education:

• Tourism and Recreation
  • Forestry