Aktualności

IX Międzynarodowa Konferencja Magistrantów

Podgląd obrazu

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność poinformować Państwa o IX Międzynarodowej Konferencji Magistrantów, która odbędzie się 12 maja 2021 roku w przestrzeni wirtualnej Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Konferencja organizowana jest przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej, Centrum Języka i Kultury Chińskiej oraz Koło Naukowe Studentów Obcokrajowców „Wieża Babel”. Udział w konferencji jest bezpłatny. Konferencja jest realizowana w ramach projektu „Z kinem polskim w świat” finansowanego ze środków NAWA w ramach programu Promocja Języka Polskiego.

Celem spotkania jest umożliwienie magistrantom, wyróżniającym się studentom ostatniego roku studiów licencjackich oraz doktorantom zaprezentowania fragmentów własnych prac dyplomowych lub zagadnień z nimi związanych. Do udziału w konferencji zapraszamy zarówno obcokrajowców, jak i Polaków studiujących na Państwa uczelniach.

Pragniemy, aby nadchodząca edycja konferencji odbyła się pod hasłem „Z kulturą w Polskę i w świat” i była poświęcona spojrzeniu na wszelkie zagadnienia związane z interkulturowością, popularyzacją i promocją kultury, literatury i historii. Dzięki otwartej formule możliwe jest nadsyłanie propozycji wystąpień traktujących kulturę najszerzej jak to tylko możliwe. Jesteśmy także zainteresowani referatami ukazującymi szeroko pojętą kulturę w zupełnie nowych kontekstach (nie tylko humanistycznych!). Studenci-obcokrajowcy mogą zatem przedstawić swój punkt widzenia na polską literaturę, kulturę i język, z kolei studenci polscy mogą zaprezentować podczas wystąpień problematykę interkulturową. Katowickie spotkania są znakomitą okazją do interesujących dyskusji w międzynarodowym gronie z udziałem i pod kierunkiem specjalistów: językoznawców, kulturoznawców i literaturoznawców.

Uczestnikami poprzednich edycji konferencji byli studenci Uniwersytetu Śląskiego oraz innych ośrodków akademickich w kraju (m.in. Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu), jak i za granicą (Uniwersytetu Bolońskiego, Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego, Narodowego Uniwersytetu Lwowskiego im. Iwana Franki, Uniwersytetu Federalnego Stanu Parana w Kurytybie). W konferencjach biorą udział również studenci uczelni o innych profilach (m.in. ASP czy politechniki). Pragniemy, aby tegoroczne spotkanie stało się forum wymiany doświadczeń obcokrajowców i Polaków zajmujących się zagadnieniem genologii, studiujących w całej Polsce. Będziemy wdzięczni za rozpowszechnienie tej informacji wśród studentów Państwa Uniwersytetu.

Chętnym do udziału w konferencji studentom obiecujemy pomoc merytoryczno-techniczną w zalogowaniu się na wybraną przez nas ostatecznie platformę spotkania, gwarantujemy miłą sieciową atmosferę, po konferencji certyfikaty udziału w niej i upominki – chcemy, by konferencja stała się także polem do nawiązania ciekawych ogólnopolskich i międzynarodowych znajomości.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 25 kwietnia 2021 roku na adres: szkola@us.edu.pl (Karta zgłoszeniowa).

W imieniu organizatorów
dr Agnieszka Tambor
mgr Tomasz Gęsina

W kategorii: Ogólne

Zostaw komentarz (0) ↓