Filia w Tomaszowie zaprasza na studia!

Filia Uniwersytetu Łódzkiego obchodziła w zeszłym roku swoje piętnastolecie – Tomaszów już od półtorej dekady jest miastem akademickim. 12.03 Uczelnia zorganizowała bardzo huczne drzwi otwarte dla maturzystów i uczniów szkół średnich. Od godziny 9 do 14 w mury Uniwersytetu zawitało kilkuset uczniów szkół średnich z regionu tomaszowskiego.Poznawali specyfikę kierunków Turystyka

i Rekreacja, Leśnictwo, Zarządzanie i Administracja, jak również słuchali wykładów oraz uczestniczyli bardzo czynnie w życiu studenckim. Studenci i wykładowcy Filii Uniwersytetu Łódzkiego przygotowali dla przybyłych cała masę atrakcji. Kierunek Leśnictwo promował się wystawą leśną, jak również filmami dotyczącymi lasu i maszyn leśnych. Studenci kierunku Turystyka i Rekreacja, specjalności Turystyka Biznesowa przygotowali targi turystyczne na których przybliżali egzotyczne kierunki. Było stoisko Meksyku, Chin, Francji, Indii, Nepalu, Turcji.

Drzwi otwarte 12.03.14 -

Na stoiskach oprócz materiałów reklamowych były olbrzymie ilości jedzenia i napojów charakterystycznych dla prezentowanych zakątków świat. Na stoisku tureckim można było spróbować chałwy, rodzynek, orzechów i innych tureckich przysmaków, na stoisku chińskim dominowała herbata, chiński ryz z warzywami duszonymi, stoisko.

Drzwi otwarte 12.03.14 -

W Meksyku kusiło burrito, tortille i nachos z pikantnym sosem. Królowały bezalkoholowe drinki wzorowane na  tequili sunrise. Stoisko francuskie proponowało wspólną akcje pisania wielkich kartek pocztowych, malowanie wieży Eiffla, a do jedzenia koreczki serowo-pomidorowe, rogaliki francuskie, oliwki i winogrona oraz pomidorki koktajlowe i creme brulee. Stoisko hinduskie z kolei kusiło bardzo pikantnymi naleśnikami dosa. Można było zrobić sobie także tatuaż z henny oraz doskonale się pobawić podczas epizodów tanecznych.

Drzwi otwarte 12.03.14 -

Trudno było znaleźć uczestnika dni otwartych bez szerokiego uśmiechu na twarzy.Dodatkowo dr Blanka Gosik pracownik Instytutu Turystyki i Rozwoju Gospodarczego zorganizowała konkurs wiedzy o regionie – Łódzkie – tutaj mieszkam. Konkurs miał za zadanie sprawdzić poziom wiadomości posiadanych przez maturzystów z zakresu edukacji regionalnej. Przeprowadzony konkurs wykazał, że istnieje potrzeba istotnego nacisku na edukację regionalną w programach nauczania w szkołach średnich.Bank z atrakcyjnymi nagrodami (pobyty w Termach Uniejów, zabiegi w SPA hotelu Magellan, wejściówki na basen hotelu Magellan, rozgrywki paintballowe) rozbili uczniowie II LO i Zespołu Szkół nr 2 również w Tomaszowie.

Zwycięzcami konkursu Łódzkie – tutaj mieszkam! zostali:

I miejsce –  Klara Jabłońska – II LO

II miejsce – Aleksandra Kowalczyk – ZSP nr 2

III miejsce – Michał Szadkowski – ZSP nr 2

IV miejsce – Maciej Kabata – II LO i Patryk Kotynia ZSP nr 2

V miejsce – Kamila Włodarczyk – ZSP nr 2

VI miejsce – Sylwia Kuzik – ZSP nr 2

VII miejsce – Marta Pawełkiewicz – ZSP nr 2

Drzwi otwarte 12.03.14 -

Zapraszamy na www.ciekawestudia.pl WARTO studiować w TOMASZOWIE!

W kategorii: Administracja (niestacjonarne I stopnia), Administracja (niestacjonarne II stopnia), Administracja podyplomowa (niestacjonarne), Ogólne, Turystyka i rekreacja (stacjonarne I stopnia), Zarządzanie (niestacjonarne I stopnia), Zarządzanie (stacjonarne I stopnia)