Aktywacja kont studenckich AD w UsosWeb

Wszyscy studencki logują się do USOSweb loginem z AD studenckiego, należy przejść proces migracji konta:
Proszę wejść na stronę https://logowanie.uni.lodz.pl

2. W polu Identyfikator należy wpisywać PESEL – wyświetli się komunikat na czerwonym polu ‘Zmiana sposobu logowania’ w tekście proszę kliknąć ‘Kliknij tutaj

3. Aktywacja konta studenckiego:
– w polu Identyfikator należy wpisać PESEL
– następnie ‘Hasło otrzymane przy rejestracji’ lub ostatnie hasło którym pomyślnie logowano się do USOSweb.
– następnie kliknąć ‘Zatwierdź’.

4. W przypadku, gdy poświadczenia nie działają lub nie pamiętam hasła:

– na stronie https://logowanie.uni.lodz.pl
– Pod polem Hasło należy kliknąć Nie pamiętasz hasła? następnie w polu Identyfikator należy wpisać PESEL i Zatwierdź
– nowe hasło przyjdzie na prywatny adres mail podany podczas rekrutacji / zarejestrowany w USOS.

Po zmianie hasła na nowe powracamy do pkt.2.

5. Twój nowy login to: imie.nazwisko@unilodz.eu .

Nowe konto AD studenckie zostało utworzone.
Uwaga: przy popularnych nazwiskach w loginie po nazwisku może być dodana dodatkowa liczba rozróżniająca użytkowników.

6. W polu ‘Zmień hasło’ należy wpisać nowe hasło.

Uwaga: hasło musi spełniać wymogi bezpieczeństwa: min. 8 znaków, Duża i mała litera, cyfra, bez powiązań z 3 kolejnych liter z identyfikatora, nazw własnych, haseł poprzednich.

W polu ‘Powtórz nowe hasło’ należy powtórzyć nowe hasło.

Oznaczyć checkbox o zapoznaniu się z regulaminem, następnie ‘Zatwierdź’.

Nowe konto AD studenckie z hasłem jest już gotowe.

Od tego momentu wszystkie wiadomości / powiadomienia przesyłane z USOSweb będą wysyłane na pocztę UŁ studencką na Office 365, której loginem jest ten sam identyfikator i hasło jak do AD studenckiego. Prywatny adres mail wykorzystywany będzie wyłącznie do przypomnienia hasła.

W kategorii: Administracja (niestacjonarne I stopnia), Administracja (niestacjonarne II stopnia), Administracja podyplomowa (niestacjonarne), Leśnictwo (niestacjonarne I stopnia), Leśnictwo (stacjonarne I stopnia), Turystyka i rekreacja (stacjonarne I stopnia), Turystyka i rekreacja podyplomowe (niestacjonarne), Zarządzanie (niestacjonarne I stopnia), Zarządzanie (stacjonarne I stopnia)